توسط همراه اول صورت گرفت؛ راه اندازی سرویس ویژه سالمندی با موضوع پوکی استخوان

توسط همراه اول صورت گرفت؛ راه اندازی سرویس ویژه سالمندی با موضوع پوکی استخوان
سرویس ویژه سالمندی به شماره 20115 با موضوع پوکی استخوان توسط همراه اول راه اندازی شد.

ایسنا، دکتر محمدحسین تقدیسی مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت گفت: استفاده از ظرفیت تلفن همراه در راستای ارتقای سلامت جامعه، یکی از اولویت‌های این دفتر است و در این راستا تفاهم نامه‌هایی با همراه اول و مجموعه‌های طرف قرارداد آن انجام شده و راه اندازی خط ویژه 20115 از این جمله است.

وی گفت: شماره 20115 سرشماره اختصاصی ارزش افزوده سلامت در همراه اول است و کاربران می توانند با ارسال عدد 115 به 20115، از سرویس‌های مختلف سلامت آن اطلاع پیدا کرده و نسبت به انتخاب آن اقدام کنند.

وی افزود: آخرین سرویس راه اندازی شده در این سامانه، سرویس پوکی استخوان است که در سالمندان شایع است و پیشگیری از آن در همه سنین ضرورت دارد. لذا کاربران می توانند تا با انتخاب این سرویس، بصورت روزانه پیام هایی در رابطه با پیشگیری از این بیماری و حفظ سلامت خود دریافت دارند. با ارسال عدد 102 به شماره 20115 می توانند در این سرویس روزانه عضو شوند.

دکتر تقدیسی ادامه داد: باید برای پیشگیری و آموزش مبانی سلامت هزینه کنیم. ما روزانه هزینه‌های زیادی برای امور روزمره خود پرداخت می کنیم و اگر خانواده بصورت روزانه، هزینه‌ای برای افزایش اطلاعات سلامتی و سواد سلامت خود در سبد خرید خود قرار دهد، سلامت خود را در آینده تضمین نموده و پرداخت هزینه های گزاف درمانی را کاهش خواهد داد.

 

۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۱۵:۱۰
تعداد بازدید : ۷۱۹

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.