امکان همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران در سال جاری وجود ندارد

امکان همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران در سال جاری وجود ندارد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه طبق ماده 96 قانون تامین اجتماعی باید منابع همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان توسط دولت تامین شود، اظهار کرد: در سال جاری امکان همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان وجود ندارد.

سید تقی نوربخش در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به اینکه آیا با تقاضای سازمان تامین اجتماعی به دولت، امکان در نظر گرفتن متمم بودجه برای همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان وجود دارد یا خیر؟ بیان کرد: دولت هم‌اکنون 70 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد و نمی‌شود این موضوع به صورت متمم در بودجه سال جاری لحاظ شود.

وی با بیان اینکه باید از مجلس بخواهیم در بودجه سال 93 همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان لحاظ شود، تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی نیز به اجرای این قانون بسیار علاقه‌مند است، اما باید توجه داشته باشیم که تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌ای است و باید منابع و مصارف آن متعادل باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: نمی‌توانیم منابعی را برای این سازمان ایجاد کنیم، بدون اینکه مصارف آن در نظر گرفته شود. بنابر قانون، سازمان‌های بیمه‌گر مکلف هستند که بر اساس منابع و مصارفشان اقدام کرده و این موضوع یک اقدام قانونی است.

نوربخش با اشاره به اینکه منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در یک مرحله و آن هم در سال 88 به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شد، گفت: بعد از سال 88 دولت منابع همسان‌سازی را تامین نکرد و در صورتی که تامین منابع مد نظر قرار گیرد، سازمان در این زمینه مشکلی نخواهد داشت و این موضوعی است که در اختیار تامین اجتماعی نیست و بودجه سالیانه آن باید تامین

۱۴ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۸۴۹

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.