راه‌اندازی سرورهای جدید DNS داخلی+ اعلام آدرس سرورهای جدید

راه‌اندازی سرورهای جدید DNS داخلی+ اعلام آدرس سرورهای جدید
شرکت ارتباطات زیرساخت، سرورهای جدید DNS (سرور نام دامنه) را در شبکه اینترانت کشور راه‌اندازی کرد. این کار باعث تمرکز‌زدایی در پاسخگویی به درخواست‌های DNS و توزیع بار ترافیکی سرورها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس محمدرضا نوروزی اظهار داشت: در این روش با استفاده از آدرس IP سرورهای DNS (سرور نام دامنه. Domain name server) موجود، سرورهای جدیدی در نقاط مختلف شبکه قرار می‌گیرند و مشترکان شبکه دیتا می‌توانند با سرعت بیشتری به سرورهای DNS دسترسی داشته باشند.

DNS، نظامی سلسله‌مراتبی برای نام‌گذاری رایانه‌ها و دیگر منابعی است که به اینترنت یا شبکه‌های دیگر رایانه‌ای متصل می‌شوند.

در عمل وظیفه DNS این است که آدرس اینترنتی (IP addresses) را به اسامی مشخص و ساده ترجمه می‌کند. برای مثال آدرس عددی سایت گوگل را به عبارت گوگل ترجمه می‌کند.

مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتا افزود: تمرکز‌زدایی در پاسخگویی به درخواست‌های DNS و توزیع بار ترافیکی سرورها از مزایای این طرح است.

وی تصریح کرد: همچنین این طرح موجب افزایش پایداری در دسترسی به سرورهای DNS بویژه در زمان بروز اختلالات می‌شود.

مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتا تصریح کرد: تمامی مراحل طراحی، پیاده سازی و آزمایش این پروژه توسط کارشناسان دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شده است.

براساس این گزارش،‌ آدرس‌های سرورهای DNS شبکه دیتای کشور به شرح زیر است

۱۴ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۱,۲۶۴

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.