تصاویری از رهبر معظم انقلاب در کنار شهید جهان‌‌آرا در جبهه‌های جنگ

تصاویری از رهبر معظم انقلاب در کنار شهید جهان‌‌آرا در جبهه‌های جنگ
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR تصاویری از شهید محمد جهان‌آرا در کنار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را در دوران دفاع مقدس منتشر کرد.


سردار سرلشکر پاسدار شهید سیدمحمدعلی جهان‌آرا معروف به محمّد جهان‌آرا ( متولد ۹ شهریور ۱۳۳۳ خرمشهر) یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در جنگ تحمیلی بود.

این شهید بزرگوار که در جریان قیام مردم برای شکل‌گیری نظام اسلامی سابقه حبس در زندان‌های ساواک را در کارنامه‌اش دارد، در سال 1358 فرماندهی سپاه خرمشهر را به عهده گرفت و هم‌زمان جهاد سازندگی خرمشهر را نیز پایه‌گذاری کرد. 

شهید جهان‌آرا با شروع جنگ تحمیلی دوش به دوش مردم از شهر دفاع کرد. بعد از سقوط خرمشهر و عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا مرحله جدیدی از جنگ آغاز شد. اولین گام شکستن محاصرهٔ آبادان بود. 

در روز هفتم مهرماه سال ۱۳۶۰ در حالی که سرداران و سربازان فاتح ارتش اسلام پس از رزمی بی امان با بعثیان متجاوز، با سرافرازی از جبهه نبرد حق علیه باطل بر می‌گشتند، هواپیمایی که این عزیزان را به تهران می‌آورد، درحوالی کهریزک دچار سانحه شده و سقوط کرد. 

در این حادثه، علاوه بر شهید شدن تعدادی از رزمندگان اسلام، فرمانده سرافراز و نامور سپاه خرمشهر، محمدعلی جهان‌آرا به همراه چهار سردار بزرگ اسلام سرلشکر فلاحی جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش، سرتیپ نامجو وزیر دفاع، سرتیپ فکوری جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش و شهید یوسف کلاهدوز قائم مقام فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند.  ۹ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۱,۸۰۴

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.