رقیبی که بزرگترین تولید کننده رایانه‌های شخصی را پشت سر گذاشت

رقیبی که بزرگترین تولید کننده رایانه‌های شخصی را پشت سر گذاشت
شرکت چینی لنوو سرانجام موفق شد با پشت‌سر گذاشتن HP عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان را طی فصل دوم سال جاری میلادی از آن خود کند
 

به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌پی، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، شرکت چینی لنوو سرانجام موفق شد با پشت‌سر گذاشتن HP عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان را طی فصل دوم سال جاری میلادی از آن خود کند.

در فصل دوم سال جاری میلادی در مجموع 75.6 میلیون دستگاه رایانه شخصی وارد بازار جهانی شد که این رقم نسبت به تعداد کامپیوترهای عرضه شده در مدت مشابه سال 2012 میلادی کاهش 11.4 درصدی را نشان می‌داد.

لازم به ذکر است که وضعیت عرضه جهانی رایانه‌های شخصی در این دوره زمانی دقیقا مشابه پیش‌بینی‌های قبلی کارشناسان بود. کارشناسان احتمال داده بودند که در این دوره زمانی مجموع رایانه‌های شخصی عرضه شده به بازار جهانی با کاهش 11.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 75.4 میلیون دستگاه می‌رسد.

البته باید توجه داشت که مناطق خاورمیانه، اروپا و آفریقا(EMEA) و همچنین منطقه آسیا پسیفیک به‌جز ژاپن اندکی کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی موفق به فروش رایانه‌های شخصی شدند.

مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش خود توضیح داد که این بازار همچنان مشکلاتی را بر سر نسل جدید رایانه‌های شخصی لمسی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 8 دارد و در این میان قیمت اولترابوک‌ها هم به همراه مشکلات اقتصادی باعث کاهش فروش این محصولات شده است.

در فصل دوم سال جاری میلادی بسیاری از تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی و همچنین برخی مناطق جهان بر کاهش موجودی خود در این زمینه تاکید داشتند که این مسئله می‌تواند اثرات قابل ملاحظه‌ای را بر بازار جهانی رایانه‌های شخصی در فصل دوم سال جاری میلادی برجا بگذارد.

مرکز تحقیقاتی IDC که وضعیت بازار جهانی رایانه‌های شخصی در فصل دوم سال جاری میلادی را به درستی پیش‌بینی کرده بود بر این باور است که در نیمه دوم امسال وضعیت بهتری در این بازار مشاهده می‌شود.

انتهای پیام/ آ

۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۴۹۷

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.