مغز کودکان در معرض آسیب‌های تلفن همراه

مغز کودکان در معرض آسیب‌های تلفن همراه
اشعه‌های منتشر شده از تلفن‌های همراه و دستگاه‌های بی‌سیم اینترنتی می‌تواند اثرات منفی بر مغز کودکان برجا بگذارد و در نهایت باعث ایجاد اختلالاتی در زمینه ادراک، حافظه، خواب و دیگر عملکردهای مغز شود.

به گزارش فارس به نقل از د وسترلی سان، این طور که دانشمندان در مطالعات جدید خود دریافته‌اند، اشعه‌های منتشر شده از تلفن‌های همراه و دستگاه‌های بی‌سیم اینترنتی می‌تواند اثرات منفی بر مغز کودکان برجا بگذارد و در نهایت باعث ایجاد اختلالاتی در زمینه ادراک، حافظه، خواب و دیگر عملکردهای مغز شود.

این نتایجی بود که محققان مرکز La Grua بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کردند و امیدوارند با آموزش‌های عمومی از شدت خطراتی که عموم مردم را تهدید می‌کنند، بکاهند. اگرچه هنوز سوالات زیادی در مورد اثرات تلفن‌همراه بر مغز انسان مطرح است، اما دانشمندان بر این باورند که بین این دو مسئله ارتباط مستقیم وجود دارد و کاربران باید در این زمینه نگران باشند.

"هوگ تیلور"(Hugh Taylor) از متخصصان زنان و زایمان در دانشگاه Yale در زمینه اثرات تلفن‌های همراه روی مغز بررسی انجام نداده است. اما او سعی کرده است در مطالعات خود اثرات این دستگاه الکترونیکی روی جنین را بررسی کند. علاقمندی اولیه او در این زمینه بود که مشخص کند امواج منتشر شده از تلفن‌همراه چگونه روی جنین موش اثر می‌گذارند و دوران جنینی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.

او در بررسی خود نیمی از موش‌ها را در مقابل تلفن‌های همراه روشن قرار داد و نیمی دیگر از آن‌ها را مقابل تلفن همراه خاموش آزمایش کرد. این دانشمند در پایان دریافت که بین این دو گروه از جنین‌ها تفاوت‌های رفتاری وجود دارد. آن دسته از جنین‌هایی که در این شرایط قرار داشتند پس از بزرگ شدن بیش‌فعال بودند، حافظه ضعیف‌تری داشتند و مضطرب نبودند. لازم به ذکر است که این در انسان هم نشانه‌هایی از این اختلالات در بررسی‌های محققان مشخص شد.

 

۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۴۵۳

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.