100 جایی که حضرت زهرا (س) به داد محبین خود می‌رسد

100 جایی که حضرت زهرا (س) به داد محبین خود می‌رسد
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان روایتی از پیامبر (ص)، گفت: آن حضرت به سلمان فرمود تو که زهرا را دوست داری بدان که 100 جا در عالم و آخرت به کارت می‌آید و به دادت می‌رسد. به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان

 

ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین عالی با اشاره به فضائل و جایگاه حضرت زهرا (س) و با بیان روایت فوق، افزود: پیامبر فرمودند ساده‌ترین آن 100 جا، موقع مرگ، شب اول قبر، لحظه عبور از صراط، صحنه محشر و زمانی که می‌خواهند اعمال انسان‌ها را وزن و حساب و کتاب کنند، است لذا خوشا به حال آنان که خود را می‌توانند به زهرا و اولاد زهرا (س) نزدیک کنند.

وی همچنین با اشاره به سوالی که پیامبر (ص) از حضرت علی (ع) درباره حضرت زهرا (س) پرسیدند، گفت: رسول خدا از حضرت علی سوال کردند که یا علی زهرا را چگونه یافتی، ایشان در پاسخ عرض کرد یا رسول الله کمک من در بندگی بود و این یعنی ای شیعیان وقتی با هم زندگی تشکیل دادید و ازدواج کردید کمک همدیگر در بندگی کردن خدا باشید، نکند بعد از ازدواج کاری کنید که همسرتان جهنمی شود.

این سخنران مجالس دینی ادامه داد: وقتی پیامبر این سوال را از حضرت زهرا (س) پرسیدند که علی را چگونه یافتی، آن حضرت فرمودند او را خوب همسری یافتم و علی (ع) فرمودند یک مرتبه نه او مرا به غضب در آورد و نه من او را. این بزرگ‌ترین درس برای زندگی زنان و مردان مسلمان و شیعه است.

عالی همچنین با بیان این‌که «متاسفانه از صمیمیت‌ها و شادی‌های آن دو بزرگوار کمتر گفته شده است» یادآور شد: در روایات داریم زهرا (س) و علی (ع) آنقدر با هم صمیمی و یار و مهربان بودند که امیر مومنان فرمودند زهرا (س) یک بار از من تمرد و نافرمانی نکرد و حتی یک بار چیزی نخواست که نتوانم انجام دهم یعنی زهرا چیزی نخواست که علی را خجل کند.

/ب 

۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۸۳۳

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.