افتتاح نمایشگاه جانبازان شیمیایی با حضور بان کی مون در لاهه هلند

افتتاح نمایشگاه جانبازان شیمیایی با حضور بان کی مون در لاهه هلند
نمایشگاه فرهنگی جانبازان 70 درصد شیمیایی کشورمان با حضور بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در حاشیه کنفرانس سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) افتتاح شد.

به گزارش بشرا، معاون رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام این خبر گفت: در اولین روز افتتاح این نمایشگاه، آخوند زاده معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه به همراه سفیر کشورمان در لاهه هلند در محل این نمایشگاه حضور یافتند و ضمن گفتگو و دیدار با این جانبازان شیمیایی ضمن تقدیر از این عزیزان، حمایت خود را از این حرکت فرهنگی به عنوان نمایندگان جامعه بزرگ ایثارگر کشورمان اعلام کردند.

وی افزود: در این بازدید معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان علاوه بر تاکید بر شرکت این عزیزان در اجلاس های مشابه و بین المللی، نقش بسزای اطلاع رسانی بر افکار عمومی جهان در موضوع فاجعه بزرگ بمباران شیمیایی شهرها و مناطق نظامی و غیر نظامی و مظلومیت مردم کشورمان را یادآور شد.

صالحانی طی مصاحبه تلفنی ادامه داد: نمایشگاه عکس و فیلم مصدومان شیمیایی کشورمان که از روز دوشنبه 19/1/92 در حاشیه سومین کنفرانس بازنگری سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) به مدت 10 روز برپا شده است مورد استقبال دیپلمات ها و هیأت های شرکت کننده در این کنفرانس قرار گرفته است.

گفتنی است این جانبازان در غالب سه انجمن: "دفاع از حقوق جانبازان و مصدومان شیمیایی فارس"، "انجمن حمایت از قربانیان سلاحهای شیمیایی" و "موزه صلح تهران" و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شهر لاهه هلند سفر کرده اند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۵۷۳

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.