با سرویس جدید گوگل اطلاعات خود را پس از مرگ هم مدیریت کنید!

با سرویس جدید گوگل اطلاعات خود را پس از مرگ  هم مدیریت کنید!
شرکت گوگل ابزار جدیدی عرضه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد در مورد سرمایه‌های دیجیتالی خود از جمله پست الکترونیکی، تصاویر و اطلاعات پس از مرگ تصمیم بگیرند که آن‌ها از بین بروند یا باقی بمانند.

گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این سرویس جدید گوگل Inactive Account Manager نام دارد و به کاربران امکان می‌دهد تا به گوگل اجازه دهند پس از طی شدن دوره زمانی مشخص یعنی 3، 6، 9 یا 12 ماه گه سراغ حساب الکترونیکی خود نرفتند، گوگل اطلاعات آن‌ها را پاک کند و یا در اختیار شخصی بگذارد که کاربران از قبل اعلام کرده‌اند. گوگل در زمان پایان یافتن دوره یاد شده پیش از اینکه اطلاعات مذکور را پاک کند به فرد مورد نظر پست الکترونیکی ارسال می‌کند تا اگر او همچنان زنده است، جلوی این اتفاق را بگیرد.

 گوگل

این سرویس فقط برای آن دسته از کاربرانی ارایه شده است که از خدمات گوگل شامل Gmail، Google Drive، YouTube و ... استفاده می‌کنند که البته باید گفت که بیشتر کاربران روی کره زمین نیمی از فعالیت‌های اینترنتی خود را با این سرویس‌ها انجام می‌دهند.

شرکت گوگل در وبلاگ رسمی مربوط به بخش سیاست‌های عمومی خود نوشت: «ما امیدواریم این سرویس جدید به شما کمک کند تا بتوانید برای اطلاعات دیجیتالی خود پس از مرگ برنامه‌ریزی کنید تا ایمنی و حریم شخصی شما باز هم حفظ شود. این اقدام به شخصی که در زمان حیات به شما علاقمند بوده است نیز می‌تواند کمک کند». 

۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳
تعداد بازدید : ۸۴۴

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.