خداوند چگونه وعده پیروزی را به مدافعان خرمشهر داد

خداوند چگونه وعده پیروزی را به مدافعان خرمشهر داد
فرمانده سپاه در واپسین لحظات باقی‌مانده به آغاز عملیات می‌گوید: استخاره کردم که ببینم چه می‌شود. در آیه، قصه حضرت موسی ذکر شده بود و انتهایش چنین بود «نترسید، ما شما را از قوم ظالمین نجات خواهیم داد.»

به گزارش خبرنگار گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، عملیات بیت‌المقدس، از عملیات‌های پیروز و غرورآفرین دفاع مقدس بود که هیمنه پوشالی استکبار را در هم شکست. پس از 25 روز تلاش پیگیر و مداوم برای آماده‌سازی مقدمات عملیات بیت المقدس، با آغاز اردیبهشت 1361 آخرین جلسات بررسی مانور عملیات برگزار شد.

نهم اردیبهشت برای آغاز عملیات انتخاب شد. با به پایان رسیدن روز و فرا رسیدن تاریکی شب، لحظات آغاز عملیات بزرگ رزمندگان اسلام، که قطعاً پیروزی یا شکست آن تأثیرات شگرف و تعیین‌کننده‌ای بر سرنوشت جنگ، انقلاب و منطقه داشت، نزدیک شد.

فرمانده سپاه در واپسین لحظات باقی‌مانده، به خاطر پیدایش وضعیت ویژه و اضطراری اظهار داشت: «من امروز گفتم حالا که تصمیم قطعی شده است، ولی هنوز نسبت به دو چیز ابهام دارم: [اینکه] رفتن به سمت خرمشهر و پاتک دشمن به چه صورت خواهد بود. لذا استخاره کردم که چه می‌شود. در آیه، قصه حضرت موسی ذکر شده بود و انتهایش چنین بود: نترسید، ما شما را از قوم ظالمین نجات خواهیم داد

۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰
خبرگزاری فارس |
تعداد بازدید : ۹۰۹

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.