با هدف راه‌اندازی و بهره‌برداری از شبکه ملی اطلاعات تمامی دستگاه‌‌های اجرایی مکلف به پیاده‌سازی نظام IPV6 شدند

با هدف راه‌اندازی و بهره‌برداری از شبکه ملی اطلاعات تمامی دستگاه‌‌های اجرایی مکلف به پیاده‌سازی نظام IPV6 شدند
وزیر ارتباطات با ارسال نامه‌ای، تمامی دستگاه‌های اجرایی را موظف به پیگیری نقشه راه گذر به IPV6 جمهوری اسلامی ایران و پیاده سازی IPV6 در شبکه‌های ارتباطی‌، در راستای را‌ه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، رضا تقی پور بخشنامه  نقشه راه گذر به IPV6 جمهوری اسلامی ایران را به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، در این بخشنامه آمده است:

به استناد بند" الف" ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، این وزارت مکلف است نسبت به ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار با پهنای باند مناسب اقدام نموده و با استفاده از توان و ظرفیت بخش‌های عمومی و غیر دولتی، خصوصی و تعاونی، امکان دسترسی پر سرعت مبتنی بر توافقنامه سطح خدمات را به صورتی فراهم نماید که تا پایان سال دوم برنامه تمامی دستگا‌ه‌های اجرایی و واحدهای تابعه آن و تا پایان برنامه، 60 درصد خانوارها و تمامی مشاغل بتوانند به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شوند.

بنا بر این با عنایت به مراتب فوق و تصمیمات متخذه در کمیته راهبری گذر به IPV6 مقتضی است تمامی دستگاه های اجرایی مطابق سند پیوست (نقشه راه گذر به IPV6 جمهوری اسلامی ایران) نسبت به پیاده سازی IPV6 در شبکه‌های ارتباطی خود اقدام نمایند.

فایل سند مورد اشاره نیز از طریق پورتال WWW.Ipv6iran.ir در دسترس است.

این نامه با امضای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خطاب به سازمان فناوری اطلاعات ایران برای اطلاع به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۱,۰۴۲

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.