اطلاعات نمایشگاه کتاب را روی موبایل و تبلت ببینید

اطلاعات نمایشگاه کتاب را روی موبایل و تبلت ببینید
مؤسسه خانه کتاب که هر سال مسئولیت اطلاع‌رسانی نمایشگاه بین‌المللی کتاب را به عهده دارد، امسال برای نخستین بار تلاش کرده تا با تهیه اپلیکیشن موبایل و تبلت، دسترسی به اطلاعات نمایشگاه را در خارج از محیط نمایشگاهی هم مقدور کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دکتر «داریوش مطلبی» معاون فناوری اطلاعات مؤسسه خانه کتاب، با اعلام این خبر افزود: این اپلیکیشن با سیستم‌های عامل اندروید و IOS سازگار است. در این نرم‌افزارها امکان جست‌وجوی کتاب‌ها از طریق عنوان کتاب، نام نویسنده، نام ناشر و موضوع کتاب فراهم است و جست‌وجوی ناشران هم از طریق نام ناشر، نام مدیر مسئول و محل فعالیت ناشر، پیش‌بینی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه نقشه نمایشگاه در این اپلیکیشن‌ها تعبیه شده، با جست‌وجوی عنوان کتاب، نام ناشران و سایر مکان‌های عمومی نمایشگاه، محل استقرار این بخش‌ها روی نقشه نمایش داده می‌شود و مراجعان به راحتی می‌توانند به محل‌های موردنظر خود دسترسی پیدا کنند.

معاون فناوری خانه کتاب گفت: این اپلیکیشن با نام «نمایشگاه کتاب» و «خانه کتاب» در مکان‌های عمومی اینترنتی مثل «بازار» و «سیبچه» و همچنین خبرگزاری کتاب ایران به نشانی
www.ibna خانه کتاب به نشانی WWW.ketab.ir و سایت اصلی نمایشگاه به نشانی www.tibf.ir قابل دریافت است و هرگونه تغییر احتمالی که در بخش‌های نمایشگاه به وجود بیاید، در این اپلیکیشن اعمال خواهد شد.

جهت دانلود و اطلاعات بیشتر نرم افزار نمایشگاه کتاب تحت سیستم عامل اندورید و به این لینک و برای نسخه اپل به این لینک مراجعه کنید.

قابلیت اپلیکیشن تحت آی او اس نمایشگاه کتاب که با حجم 33 مگابایت امکان دانلود دارد:
- جستجوی بیش از ۴۰۰ هزار عنوان بر اساس کتاب، ناشر و موضوع
- آدرس دهی نمایشگاه کتاب بر اساس ناشران روی نقشه نمایشگاه کتاب
- دسترسی به آخرین اخبار نمایشگاه کتاب تهران
- ایجاد علاقه مندی‌های کتاب
- طراحی بسیار جذاب و رابط کاربری تعاملی
قابلیت های نرم افزار تحت سیستم عامل اندورید
اگر شما یک بار به نمایشگاه کتاب آمده باشید حتماً با مشکل پیدا کردن کتاب مورد نظر خود در میان صدها هزار عنوان کتاب موجود در نمایشگاه و صف های شلوغ باجه های اطلاع رسانی مواجه شده اید.
اپلیکیشن موبایل «نمایشکاه کتاب» برنامه ای است کاربردی برای جستجو و اطلاع از محل عرضه کتاب ها در بیست و هفتمین نمایشکاه بین المللی کتاب تهران که قابلیت نمایش محل عرضه محصولات بر روی نقشه نمایشگاه را داراست.
 دسترسی های جدید
اضافه شدن گوگل مپ
موقعیت مکانی دقیق (مبتنی بر GPS و شبکه)
موقعیت مکانی تقریبی (مبتنی بر شبکه)
دسترسی سرویس بر بستر وب گوگل
از قابلیت های این اپلیکیشن است.
جست‌وجوی اینترنتی اطلاعات نمایشگاه برای نخستین بار
همچنین امکان جست‌وجوی اینترنتی اطلاعات مرتبط با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از نخستین اقدامات این دوره از نمایشگاه به شمار می‌آید که با هدف رفاه بیشتر بازدیدکنندگان پیش بینی شده است.

مطلبی گفت: با فراهم کردن این فضای مستقل در حوزه جستجوی اینترنتی، مردم می‌توانند از طریق رایانه‌های مستقر در نمایشگاه، شخصاً به جستجوی تمام اطلاعات مرتبط با بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بپردازند.

وی افزود: 100 نیروی انسانی در بخش اطلاع‌رسانی رایانه‌ای مستقر هستند که از طریق سایت اینترنتی به پرسش‌های بازدیدکنندگان پاسخ می‌دهند. در این بخش امکان دانلود برنامه نمایشگاه روی تلفن همراه و تبلت بازدیدکنندگان فراهم است. ضمن اینکه هر بازدید کننده می‌تواند با استفاده از رایانه‌های تعبیه شده شخصاً اطلاعات نمایشگاه را جست و جو کند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از چهارشنبه 10 اردیبهشت فعالیت خود را در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) آغاز کرده و تا 20 اردیبهشت میزبان کتاب‌دوستان و اهالی فرهنگ و هنر است.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۱,۲۹۷

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.