چه بازنشستگانی عیدی کامل می‌گیرند؟

چه بازنشستگانی عیدی کامل می‌گیرند؟
بنابر اظهارات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی تنها آن دسته از مستمری‌بگیرانی که 12 ماه مستمری کامل دریافت کرده‌اند یا به نوعی یک سال از زمان بازنشستگی آنها می‌گذرد، مبلغ 503 هزار تومان «عیدی» را به صورت کامل از سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌کنند.


علی اصغر بیات در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ با تشریح جزئیات پرداخت «عیدی» بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان اظهار کرد: بنابراین عنوان می‌شود، میزان عیدی پرداختی متناسب با ماه‌های دریافت مستمری در سال است.


رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در مورد نحوه محاسبه عیدی بازنشستگانی که مدت بازنشستگی آنها کمتر از یک سال است، گفت: برای محاسبه میزان عیدی این دسته از افراد رقم 503 هزار تومانی را تقسیم بر 12 ماه سال کرده و رقم حاصله را در تعداد ماه‌های بازنشستگی فرد ضرب می‌کنیم.


وی افزود: بنابراین به طور مثال کسی که از ابتدای مهرماه سال جاری مستمری‌بگیر و یا بازنشسته شده باشد نیمی از عیدی 503 هزار تومانی (شش ماه از 12 ماه) را از تامین اجتماعی دریافت خواهد کرد.


به گفته بیات، پرداخت عیدی مستمری‌بگیران از امروز آغاز و به ترتیب حرف اول نام خانوادگی آنها ظرف مدت پنج روز به حساب آنها واریز می‌شود.


وی با اشاره به اینکه پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از 29 بهمن ماه سال جاری تا چهارم اسفندماه و ظرف مدت پنج روز به حساب این افراد واریز می‌شود، گفت: تاریخ این واریزها به منزله برداشت حتمی بازنشستگان و مستمری بگیران همان روز نیست، بنابراین فردی که عیدی‌اش امروز به حساب بانکی‌اش واریز می‌شود نه تنها در همان روز بلکه در سایر روزها نیز می‌تواند آن را برداشت کند.


به گزارش ایسنا، مستمری‌بگیرانی که مشمول دریافت عیدی کامل 503 هزار تومانی از تامین اجتماعی نمی‌شوند، کارفرمایانشان موظف به پرداخت ما‌به‌التفاوت عیدی به تناسب تعداد ماه‌های پیش از بازنشستگی‌ آنها هستند

 

۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۹۴۱

اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.